2024-07-25

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

Ignalinos sienos prabils menu

Ignalinos AE regiono plėtros agentūra nusprendė posakį „Jei tik sienos prabiltų“ paversti realybe. Netrukus startuos projektas „Ignalina yra ARTi“ ir trys Ignalinos miesto sienos pasipuoš garsiausių šio krašto bei Lietuvos menininkų autoriniais piešiniais.

Nuo Č. Kudabos progimnazijos sienos šypsosis dailininko Rimanto Rolios piešinys „Katinas geografas“, kuris ne tik džiugins mokyklos bei miesto bendruomenę, svečius, tačiau kartu ir puikiai atspindės Lietuvos geografo, gamtininko, signataro Česlovo Kudabos veiklas geografijos srityje.

Ignalinos gimnaziją papuoš nuostabiausias gamtos paveikslas, sukurtas kraštietės Mykolės Ganusauskaitės – Mykolé. Menininkė ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje garsėja savo netradicinių formų bei išraiškos gamtos peizažais, kuriuos įkvepia Ignalinos krašte praleistos vaikystės vasaros.

Na, o ant kalvos iš toli matysis išraiškingas, specialiai Ignalinai sukurtas menininkų brolių Algirdo bei Remigijaus Gataveckų darbas. Gataveckų kūryba išskirtinė dėl socialinės atsakomybės ir humanistinės pasaulėžiūros žinučių. Ignalinai skirtas piešinys pasakoja miesto legendą, kuri spalvomis nuguls ant Ignalinos kultūros ir sporto centro sienos.

Sienas dekoruos garsiausias neofreskos žanro Lietuvoje atstovas ir vienas pradininkų Tadas Vincaitis – Plūgas. Profesionalūs menininko darbai puošia jau daugybę sienų Lietuvoje.

Projektu siekiame priartinti profesionalų meną prie kasdienio žmogaus gyvenimo, padėti formuojant vietinį identitetą, miesto veidą. Tikimės padrąsinti jaunuosius vietos menininkus atrasti kūrybos įvairiapusiškumą, įkvėpti kurti laisviau, drąsiau, parodyti, jog paveikslai ne visuomet privalo būti tradicinės formos, išraiškos, bet gali tapti paveiki priemonė nusiųsti socialinę žinutę visuomenei.

Projektas yra dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos. Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo Ignalinos rajono savivaldybės administracija Rasa Juodagalvienė, rajono kultūros srities kuratorė.

Ignalinos AE regiono plėtros agentūros inf.