2024-07-25

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

Anykščiuose skambės repo ritmu atliekamas „Anykščių šilelis“Karantinas, masinių renginių ribojimas – ir tradicinės Rašytojų kalnelio Antaninės? Ar pavyktų suderinti priešingybes? A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus siūlo įsitikinti, jog tai įmanoma, kviesdamas į pirmąjį masinį renginį Anykščiuose po trijų mėnesių pertraukos.

Birželio 14-ąją, sekmadienį, 18 val. prie Antano Baranausko klėtelės Anykščiuose tradicinės Rašytojų kalnelio Antaninės tikrai vyks. Pasveikinti Anykščių krašto praeities ir dabarties Antanų tikrai atvyksta vienas ryškiausių šio laikotarpio scenos (ir televizijos) asmenybių – atlikėjas Vidas  Bareikis. Prie A. Baranausko klėtelės tą vakarą tikrai bus surengtas Vido Bareikio akustinis koncertas, o žiūrovams bus pasiūlytos saugios sąlygos jame dalyvauti.

Kur kitur, jei ne čia, literatūrinėje aukštumoje, gali geriausiai skambėti V. Bareikio pastaruoju metu išpopuliarintas repo ritmu atliekamas „Anykščių šilelis“?

Kada, jei ne dabar, virusui pagaliau traukiantis, verta susiburti ir klausytis geriausio 2019-ųjų metų atlikėjo erdvioje Antano Vienuolio muziejinėje sodyboje, plačiai pasklidus ir saugiais atstumais įsitaisius ant atsineštų kėdučių ar tiesiog ant žolės?

Lietuvos kultūros tarybos ir Anykščių rajono savivaldybės remiamą nemokamą šventę po atviru Anykščių dangumi organizuojantis Muziejus primena, kad renginys vyks, laikantis nustatyto viešųjų masinių renginių reglamento, tad norinčius patekti į Antanines kviečia į rinktis kiek anksčiau. Visi Antaninių svečiai bus pasitinkami tik prie centrinių Muziejaus vartų, veido kaukės rekomenduojamos.

Tiesioginė Antaninių transliacija vyks ir internete, Muziejaus „Facebook“ paskyroje, tad pirmą kartą tradiciniame renginyje bus galima dalyvauti ir nuotoliniu būdu.

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus inf.