2024-04-20

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 93-ių pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus už 2023 m. kūrybą pagal atskiras kategorijas.

Premijomis siekiama įvertinti profesionaliojo scenos meno srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų reikšmingiausius praėjusių metų darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus.

Konkurso laureatai bus paskelbti kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną. Klaipėdos dramos teatre jiems bus įteikti atminimo ženklai „Auksiniai scenos kryžiai“, o už naujų sceninės išraiškos formų paieškas – atminimo ženklas „Boriso Dauguviečio auskaras“.

Pateikiame Profesionaliojo scenos meno premijų nominacijų sąrašą.

Režisūra

    Jokūbas Brazys už spektaklį „Storas sąsiuvinis“, Klaipėdos dramos teatras;

    Kamilė Gudmonaitė už Taksofono operą „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“, viešoji įstaiga „Operomanija“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Lietuvos nacionalinis dramos teatras;

    Adomas Juška už spektaklį „Vakarų krantinė“, Klaipėdos dramos teatras;

    Dmitry‘us Krymov‘as už spektaklį „Fragmentas“, Klaipėdos dramos teatras.

Moters vaidmuo

    Nomeda Bėčiūtė už Motinos vaidmenį spektaklyje „Patina“, Valstybinis Šiaulių dramos teatras;

    Vilija Grigaitytė už Vitalijos, Jūratė Onaitytė už Almos, Inesa Paliulytė už Irenos, Liucija Rukšnaitytė už Julijos vaidmenis spektaklyje „Kai mes būsim jauni“, Nacionalinis Kauno dramos teatras;

    Digna Kulionytė už Kiškio lūpos vaidmenį spektaklyje „Storas sąsiuvinis“, Klaipėdos dramos teatras;

    Eglė Mikulionytė už Beždžionės vaidmenį spektaklyje „Šuo ir beždžionė“, OKT / Vilniaus miesto teatras;

    Alvydė Pikturnaitė už Marianės vaidmenį spektaklyje „Neištikimoji“, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, viešoji įstaiga „Darbininkai“.

Vyro vaidmuo

    Saulius Ambrozaitis ir Džiugas Grinys už brolių Luko ir Klauso vaidmenis spektaklyje „Storas sąsiuvinis“, Klaipėdos dramos teatras;

    Vytautas Anužis už Tėčio vaidmenį spektaklyje „Tėtis“, Vilniaus senasis teatras, ir už vaidmenį spektaklyje „Ūbas Caras“, Valstybinis jaunimo teatras;

    Valentinas Masalskis už Teisėjo vaidmenį spektaklyje „Barbarai“, Valstybinis jaunimo teatras;

    Severinas Norgaila už Ivaro vaidmenį spektaklyje „Skraidantis Travolta“, Valstybinis Šiaulių dramos teatras;

    Donatas Želvys už Šarlio vaidmenį spektaklyje „Vakarų krantinė“, Klaipėdos dramos teatras;

Nepagrindinis vaidmuo

    Eglė Barauskaitė už Sesilės vaidmenį spektaklyje „Vakarų krantinė“, Klaipėdos dramos teatras;

    Kirilas Glušajevas už Žano vaidmenį spektaklyje „Raganosiai“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras;

    Viktorija Kuodytė už Jaunos barbarės vaidmenį spektaklyje „Barbarai“, Valstybinis jaunimo teatras;

    Valerijus Osadčenko už Jago vaidmenį balete „Dezdemona“, Kauno valstybinis muzikinis teatras;

    Emilis Pavilionis už Pono Tompsono vaidmenį spektaklyje „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“, Juozo Miltinio dramos teatras.

Scenografija

    Irina Komissarova už spektaklio „Fragmentas“ scenografiją, Klaipėdos dramos teatras;

    Lauryna Liepaitė už spektaklio „Vakarų krantinė“ scenografiją, Klaipėdos dramos teatras;

    Marius Nekrošius už spektaklių „Rozenkrancas ir Gildensternas mirę“, Vilniaus senasis teatras, ir „Storas sąsiuvinis“, Klaipėdos dramos teatras, scenografiją;

    Sigita Šimkūnaitė už operos „Aida“ scenografiją, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras;

    Barbora Šulniūtė už Taksofono operos „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“ scenografiją, viešoji įstaiga „Operomanija“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Kostiumų dizainas

    Dovilė Gudačiauskaitė už spektaklio „Found Found Found“ kostiumų dizainą, Valstybinis Šiaulių dramos teatras;

    Gintarė Minelgaitė-Duchin (Dr. GoraParasit) už spektaklio „Snieguolė“ kostiumų dizainą, Nacionalinis Kauno dramos teatras;

    Sandra Straukaitė už operos „Aida“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, ir spektaklio „Gyvenimas – tai sapnas“, asociacija Meno ir mokslo laboratorija, kostiumų dizainą;

    Juozas Valenta už Taksofono operos „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“ kostiumų dizainą, viešoji įstaiga „Operomanija“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Technologijų dizainas

    Julius Kuršis už spektaklių „Vakarų krantinė“ ir „Storas sąsiuvinis“ šviesų dizainą, Klaipėdos dramos teatras;

    Saulius Laucevičius už spektaklio „Audra“ šviesų dizainą, Nacionalinis Kauno dramos teatras;

    Eugenijus Sabaliauskas ir Edvinas Vasiljevas už spektaklio „Fragmentas“ šviesų ir garso dizainą, Klaipėdos dramos teatras;

    Arai Tatsuru už šokio spektaklio „Sodas 4.12°“ videografiją, Kauno šokio teatras „Aura“;

    Vilius Vilutis už spektaklių „Camino Real“, Juozo Miltinio dramos teatras, ir „Meat Factory“, šokio teatras „Okarukas“, šviesų dizainą.

Muzika

    Donatas Bielkauskas už garso ir judesio spektaklio „Out of the Box“ garso koncepciją, Menininkų grupė „Žuvies akis“;

    Vygintas Kisevičius už spektaklio „Vakarų krantinė“ muziką, Klaipėdos dramos teatras;

    Tomas Kutavičius už spektaklio „Tėtis“ muziką, Vilniaus senasis teatras;

    Rita Mačiliūnaitė už spektaklio „Liūtas ir paukštis“ muziką, Kauno valstybinis lėlių teatras;

    Jausmė Elena Stonkutė už spektaklio „Kelionė į kitą mišką“ garsovaizdį, Stalo teatras.

Solistė / solistas

    Gunta Gelgotė už Moters vaidmenį operoje-poemoje „Strazdas – žalias paukštis“, Panevėžio muzikinis teatras;

    Justina Gringytė už Amneris vaidmenį operoje „Aida“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras;

    Viktorija Miškūnaitė už Aidos vaidmenį operoje „Aida“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras;

    Zuzanna Nalewajek už Liucetės (Pelenės) vaidmenį operoje „Pelenė“, Kauno valstybinis muzikinis teatras, Estijos koncertinė įstaiga „PromFest“;

    Kostas Smoriginas už Amonasro vaidmenį operoje „Aida“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.

Choreografija

    Emanuel‘is Gat‘as už šokio spektaklį „Kartotojai“, Kauno šokio teatras „Aura“;

    Vytis Jankauskas už performatyvų šokio vyksmą „Dekreacija“, Vyčio Jankausko šokio teatras;

    Vilma Pitrinaitė už šokio spektaklį „Match 3“, nepriklausoma šokio organizacija „Be kompanijos“;

    Dovydas Strimaitis už šokio spektaklį „Duetas“, nepriklausoma šokio organizacija „Be kompanijos“.

Šokėja / šokėjas

    Diego Vega Alcalá už vaidmenis šokio spektakliuose „Kartotojai“ ir „Sodas 4.12°“, Kauno šokio teatras „Aura“;

    Inga Briazkolovaitė už vertikalaus šokio performanso „Kambarys“ atlikimą, viešoji įstaiga „Codos projektai“;

    Oksana Griaznova už vaidmenį šokio spektaklyje „Match 3“, nepriklausoma šokio organizacija „Be kompanijos“;

    Agnietė Lisičkinaitė už vaidmenį šokio spektaklyje „Match 3“, nepriklausoma šokio organizacija „Be kompanijos“;

    Julija Strupaitė už vaidmenis šokio spektakliuose „Kartotojai“ ir „Sodas 4.12°“, Kauno šokio teatras „Aura“.

Baleto solistė / solistas

    Edvinas Jakonis už Arlekino vaidmenį balete „Arlekino milijonai“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras;

    Marija Kastorina už Kolombinos vaidmenį balete „Arlekino milijonai“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras;

    Yan‘as Malaki‘s už vaidmenis šokio spektaklyje „Sapnai ir kaktusai“, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras;

    Lukrecija Vaitiekutė už Dezdemonos vaidmenį balete „Dezdemona“, Kauno valstybinis muzikinis teatras.

Pradedančioji menininkė / Pradedantysis menininkas

    Laura Kutkaitė už spektaklį „Teiresijo krūtis“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras;

    Vaiva Paukštė už spektaklį „Sapnuojanti gražuolė“, „Low Air“ Vilniaus miesto šokio teatra;.

    Samanta Pinaitytė-Maiskienė už Olgos vaidmenį spektaklyje „Fragmentas“, Klaipėdos dramos teatras;

    Gediminas Rimeika už spektaklį „Gyvenimas – tai sapnas“, asociacija Meno ir mokslo laboratorija;

    Rūta Venskutė už spektaklio „Belaukiant Godo“ scenografiją, Klaipėdos jaunimo teatras.

Spektaklis vaikams ir jaunimui

    Kata Csató už spektaklį „Liūtas ir paukštis“, Kauno valstybinis lėlių teatras;

    Augustas Gornatkevičius už spektaklius „Sibiro haiku“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, ir „Taisykla“, Nacionalinis Kauno dramos teatras;

    Ieva Jackevičiūtė už spektaklį „Pasistengiau“, „No Shoes teatras“, Lietuvos audiosensorinė biblioteka;

    Raimondas Klezys už monospektaklį „Avinai“, „No Shoes teatras“;

    Ieva Stundžytė už spektaklį „Kai aš buvau Prometėjas“, Vilniaus Keistuolių teatras.

Objektų ir lėlių teatro spektaklis

    Saulė Degutytė už spektaklį „Rubinaitis Paliūzė, arba Lietuvio išgyvenimo būdas“, Valstybinis jaunimo teatras;

    Julija Skuratova už spektaklio „Liūtas ir paukštis“ vizualinį sprendimą, Kauno valstybinis lėlių teatras;

    Agnė Sunklodaitė už lėlių operą „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, Kauno valstybinis lėlių teatras;     Kūrybinė grupė už marionečių spektaklį suaugusiesiems „Karvė yra meilė“, Klaipėdos lėlių teatr