2024-05-30

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

4-oji Kauno literatūros savaitė

Gegužės 8–12 dienomis Kaune jau ketvirtąjį kartą vyks tarptautinis knygų ir rašytojų festivalis „Kauno literatūros savaitė“.

Renginys šiais metais suburs autorius ne tik iš Lietuvos ir Europos, bet ir Pietų Amerikos, o šalia tradicija tapusių renginių, atsiras ir naujų formatų. Atpažįstamas ir laukiamas įvairaus amžiaus auditorijų festivalis šiais metais šurmuliuos ne tik miesto centre, bet ir užsuks į kitus miesto rajonus.

Programa apims renginius, skirtus tiek prozai, tiek poezijai, o diskusijų forumas „Krizė ir solidarumas šiandieninėje Europoje: ką gali literatūra?“ ir autorių skaitymai suteiks galimybę gilintis į skirtingas literatūrines tradicijas ir kūrinius, kurie padeda užčiuopti ir dar giliau pajausti tikrovę, o ne bėgti nuo jos.

Kaip ir kasmet, ypatingą dėmesį Kauno literatūros savaitė skirs Vidurio ir Rytų Europos literatūrai. Ją šiemet reprezentuos rašytojai iš Vokietijos, Lenkijos ir Ukrainos.

Ypatingai svarbūs išlieka jau tradicija tampantys festivalio renginiai: knygių susibūrimo bei gatvės prekybos knygomis Kaune tradiciją gaivinanti „Knygų laisvė“, jaunųjų autorių kūrybai skirtas „Atviras mikrafas“, kauniečių ir iš Kauno kilusių rašytojų vakaras „Išeiviai ir namiškiai“ ir sekmadienio tradicija „Puspiečiai be wifi“ kultūros bare „Godo“.

Visi susitikimai su autoriais bus su vertimu į lietuvių kalbą, forumas vyks anglų kalba. Renginiai – nemokami.

Festivalio organizatorius: Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultetas. Festivalio rėmėjas – Kauno miesto savivaldybė. Pagrindinis festivalio partneris – Goethe’s institutas ir programa PERSPECTIVES. Partneriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Kauno menininkų namai, Kauno kamerinis teatras, savanorių asociacija „Kultūristai“.

Festivalio programą ir daugiau informacijos rasite svetainėje literaturossavaite.lt.

#Kauno literatūros savaitė