2024-05-30

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

Paskelbta, kam paskirta „Atokių stočių“ premija

Poetai Vytautas Kaziela ir Alvydas Katinas sveikina poetę Dianą Paklonskaitę. (Utenos kultūros centro nuotrauka)

Rugpjūčio 24 d. Utenoje įvyko almanacho „Atokios stotys“ sutiktuvės. Renginio, kurį vedė poetai Ieva Rudžianskaitė ir Tomas Vyšniauskas, metu paskelbta, kam šiemet skiriama „Atokių stočių“ premija.

Premija už lietuvių literatūros sklaidą Lietuvoje ir emigracijoje, geriausią publikaciją almanache, kūrėjų, gyvenančių periferijoje, vienijimą, visuomeninę ir literatūrinę veiklą bei darbą su jaunaisiais literatais paskirta poetei Dianai Paklonskaitei. Diplomą ir gėles laureatei įteikė poetai Alvydas Katinas ir Vytautas Kaziela.

Dianos Paklonskaitės kūryba almanache pirmą kartą publikuota 2016 m. Kurį laiką emigracijoje gyvenusi poetė atsiimdama apdovanojimą prisiminė pirmąją savo publikaciją ir svarstė apie „Atokių stočių“ prasmę.

„Labai gerai pamenu dieną, kai pirmą kartą gavau iš Vytauto Kazielos pasiūlymą spausdinti eilėraščius almanache. Tada dirbau fabrike, kaip tik pasibaigė pamaina, buvau visa murzina, plastmasuota, su kaustytais bateliais, kad neužkristų dėžės. Atsidariau elektroninį laišką, o gal tai buvo žinutė, to dabar jau neprisimenu, ir „Atokios stotys“ man iškart įgavo ypatingą prasmę. Kai tu iš atokių stočių kažkur atvažiuoji ir tavęs laukia, tai jau yra gražu, bet kai esi atokioj stoty ar stotelėj ir tave randa, viskas tampa dar prasmingiau“, – kalbėjo D. Paklonskaitė.

Diana Paklonskaitė gimė 1970 m. Kaune. Baigė Kauno aukštesniąją meno mokyklą. 2006 m. išleista jos pirmoji poezijos knyga „Gilaus mėlynumo“, 2014 m. antroji – „Lakštingalų Airijoj nėr“.

atokiosstotys.lt inf.