2024-05-30

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

40-asis pasaulinis IBBY kongresas vyks Otavoje

2026 metais rugpjūčio 19–23 dienomis Otavoje (Kanada) vyks 40-asis pasaulinis Tarptautinės vaikų knygos tarybos (IBBY) kongresas. Būsimi renginio šeimininkai pasiūlė temą „Klausyti vieni kitų balsų“ („Listening to Each Other’s Voices / Écouter la voix de l’autre“).

Pasaulyje, kuris dažnai atrodo susiskaldęs ir kakofoniškas, ši tema svarbi dėl pagrindinių IBBY vertybių, vienijimo ir įtraukimo, bei atitinka dabartinius IBBY Kanados skyriaus programinius planus ir projektus, įskaitant Čiabuvių paveikslų knygų kolekciją ir programą „Skaitytojai ir pabėgėliai“.

Organizatoriai tikisi sulaukti apie 350 svečių iš kitų šalių IBBY nacionalinių skyrių.

37-asis kongresas, kuris turėjo vykti 2020 m. rugsėjo 5–7 d. Maskvoje, dėl koronaviruso pandemijos yra perkeltas į 2021 m. rugsėjo 10–12 d., jo tema liko nepakitusi: „Didžiulis pasaulis per vaikų knygų prizmę: nacionalinė ir verstinė literatūra – vaidmuo, reikšmė ir įtaka jauniesiems įvairių šalių skaitytojams“.

38-asis kongresas vyks 2022 m. rugsėjo 5–8 dienomis, Malaizijoje, Putrajaya mieste. Jo tema „Istorijų galia“.

39-ąjį kongresą 2024 metais surengs Triesto miestas Italijoje. Renginys į Italiją grįš antrą kartą. Pirmasis vyko 1958 metais Florencijoje. Jame Astrida Lindgren buvo apdovanota H. Ch. Anderseno medaliu.

IBBY kongresai vyksta kas dvejus metus vienoje iš šalių, priklausančių šiai organizacijai. Tai puiki proga išgirsti, kas vyksta kitų pasaulio šalių vaikų literatūros ir vaikų skaitybos srityje, kuo domisi tyrinėtojai, leidėjai, mokytojai, bibliotekininkai, vaikų literatūros kūrėjai. Jų čia susirenka iš daugiau nei 70-ies valstybių.

IBBY Lietuva inf.