2024-04-20

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

Šiaulių kultūros centras po rekonstrukcijos atvėrė duris

Kultūros centro atidarymo renginyje. (Rolando Parafinavičiaus nuotr.)


Po daugiau nei dvejų metų duris atveria modernus, atnaujintas Šiaulių kultūros centras. Atidarymo ceremonijoje apsilankęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas sakė besitikįs, kad šis Kultūros centras pagyvins miesto kultūrinį gyvenimą, pritrauks geriausius Lietuvos ir užsienio kolektyvus, leis vykdyti kokybiškesnę kultūrinę veiklą.


„Tai išties lauktas, svarbus įvykis ne tik Šiaulių miesto, bet ir Lietuvos kultūros bendruomenei. Džiaugiuosi, kad Šiaulių kultūros centro erdvė bus orientuojama į įvairių interesų grupių poreikius, kad čia galės repetuoti šio centro mėgėjų meno kolektyvai, bus sudaromos sąlygos ir kitų organizacijų iniciatyvų pristatymui, kad šis centras pritrauks daugiau profesionalaus meno kolektyvų. Taigi Šiauliai išties gali didžiuotis rekonstruotu Kultūros centru, kuris, neabejoju, sustiprins kultūrinę veiklą šiame mieste“, – kalbėjo ministras M. Kvietkauskas.


Šiaulių kultūros centro infrastruktūrai atnaujinti skirta 4,012 mln. eurų iš valstybės kapitalo investicijų ir Europos Sąjungos lėšų. Sutvarkytos ir naujai įrengtos vidaus patalpos, pakeistos vėdinimo, šildymo, elektros tiekimo ir apšvietimo sistemos, įrengtos šiuolaikinius techninius reikalavimus atitinkančios koncertų salės. Dar 1 mln. eurų iš savivaldybės biudžeto skirtas Šiaulių kultūros centro įveiklinimui: baldų, garso, apšvietimo ir kitai reikalingai įrangai įsigyti. Atnaujintame Kultūros centre veiks amatų dirbtuvės, kuriose vyks molio, drožybos ir audimo edukaciniai užsiėmimai.


„Kultūros sklaida – vienas pagrindinių Šiaulių kultūros centro tikslų – buvo tapusi sunkiai suvokiama, kai pastate nebuvo likusios jokios estetinės kultūros. Renovacija leis Šiaulių kultūros centrui tapti estetiškai išpuoselėta ir inovatyvia erdve, kuri, tikimės, bus patraukli ir populiari pramogų, poilsio, susitikimų, bendravimo vieta“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.


1962 m. statytame pastate, kuriame įsikūręs Šiaulių kultūros centras, didesnis remontas atliktas tik 2005 m., kai atnaujinta Didžioji koncertų salė ir jos prieigos.


2003 m. Šiaulių kultūros centras pelnė Geriausio kultūros centro apdovanojimą, skiriamą už aktyvią ir reikšmingą veiklą. Penki Kultūros centro kolektyvai yra laimėję aukščiausią Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtą apdovanojimą „Aukso paukštė“.

Kultūros ministerijos inf.