2024-04-23

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

Juknėnuose įteikta Antano Miškinio literatūrinė premija

Antano Miškinio literatūrinės premijos laureatė poetė Agnė Žagrakalytė.


Vėluojanti poezijos paukštė jau skraido po Lietuvą, o rugpjūčio 2 dieną nutūpė ir Utenoje. Tądien Juknėnuose, Antano ir Motiejaus Miškinių etnografinėje-literatūrinėje sodyboje, buvo įteikta tradicinė Antano Miškinio literatūrinė premija, vyko poezijos skaitymai, skambėjo muzika.


„Mes visi žinom, kokia brangi ši sodyba yra uteniškiams ir visai Lietuvai. Kokia čia aura, kokia dvasia. Tai Miškinių dvasia, literatūrinė dvasia, tai mūsų kultūros židinys“, – pasveikinę susirinkusiuosius kalbėjo renginio vedantieji poetai Regina Katinaitė-Lumpickienė ir Vytautas Kaziela, pasidžiaugę, kad kaip ir kasmet, taip ir šiemet šventė sutraukė daug poezijai neabejingų žmonių. Pasveikinti premijos laureatės ir pasiklausyti poezijos atvyko ir Antano Miškinio dukra Jolanta MiškinytėGarjonienė bei Vinco Miškinio dukra Jovita Maksimavičienė.


Jau anksčiau buvo paskelbta, kad 18-ąja A. Miškinio literatūrinės premijos laureate tapo poetė Agnė Žagrakalytė už poezijos knygą „Bu bu itis (Alisa Meler išeina pro duris)“. Rugpjūčio 2-ąją jai buvo įteiktas ąžuolo lapų vainikas ir Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino bei Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkės Birutės Jonuškaitės pasirašytas diplomas.


„Man regis, Agnė labai gražiai moka suderinti didmiesčio aurą su tuo, ką išsinešė iš gimtųjų namų ir niekada neprarado. Man turbūt pats gražiausias dalykas Agnės kūryboje yra tai, kaip ji pati sako: „Buitis ne buitis, kūryba – visa tai yra vienas didelis dūzgiantis gyvenimo luitas. O gyventi man labai patinka.“ Tai už tą dūzgiantį gyvenimą visos Agnės knygos yra premijuojamos – jos patenka ir į penketukus, ir į dvyliktukus. O jos originalumas ir gyvenimo džiaugsmas tiesiog trykšte trykšta. Nebanalus optimizmas. Toks pasvalietiškas, tikras“, – sveikindama laureatę kalbėjo Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė.


Pasveikinus laureatę A. ir M. Miškinių sodyboje eilėraščius skaitė Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ 2020 svečiai: poetai Agnė Žagrakalytė, Vytautas Kaziela, Birutė Jonuškaitė, Dainius Dirgėla, Antanas A. Jonynas, Petras Panavas, Alvydas Katinas, Rasa Milerytė, Rūta Mikulėnaitė-Jonuškienė, Regina Katinaitė-Lumpickienė, Erikas Druskinas, Liudvikas Jakimavičius. Dainavo aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis.


Vakarop poezijos šventė persikėlė į Uteną – „Poezijos pavasario“ svečiai savo kūryba dalijosi Dauniškio ežero pakrantėje.

atokiosstotys.lt inf.