2024-04-20

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

Naisiuose įteikta 44-oji Zigmo Gėlės premija

Vytauto Kazielos nuotr.Liepos 29 d. Naisiuose įteikta 44-oji Zigmo Gėlės premija. Už geriausią metų poetinį debiutą apdovanota poetė iš Kauno Ieva Rudžianskaitė. Premija skirta už poezijos knygą „Kita“, kurią išleido leidykla „Kauko laiptai“.


Renginio metu premijos teikimo komisijos pirmininkė prof. Džiuljeta Maskuliūnienė pažymėjo, kad šiemet konkursas buvo kaip niekad stiprus – pateiktos net aštuonios knygos. Pasak Dž. Maskuliūnienės, I. Rudžianskaitės tekstai žavi žodžio taupumu ir talpiais bei giliais poetiniais įvaizdžiais.


Atsiimdama apdovanojimą poetė dėkojo knygos redaktoriui poetui Donaldui Kajokui, dailininkei Ingai Paliokaitei-Zamulskienei, leidyklos atstovams, kritikams.


„Šis įvertinimas man labai daug reiškia, Zigmo Gėlės premija yra didžiulė paskata eiti toliau. Dėkoju profesorei Dž. Maskuliūnienei už įžvalgas, už įsigilinimą ir jautrų žvilgsnį į mano eilutes, kurios, manau, skirtingai atlieps kiekvieno žmogaus patirtį. Viliuosi, kad mano poezija kiekvienam žmogui prabils kitaip“, – atsiimdama apdovanojimą kalbėjo I. Rudžianskaitė.


Laureatei įteikta simbolinė pereinamoji premijos laureato statulėlė. Po iškilmingos ceremonijos ir sveikinimų I. Rudžianskaitė Poetų parke tradiciškai pasodino liepaitę.

atokiosstotys.lt inf.