2024-04-23

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

Kristina Poderytė – „Atokių stočių 2023“ laureatė

Lapkričio 11 dienos popietę Utenos  A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje įvyko tryliktojo  „Atokių stočių“ almanacho sutiktuvės, kuriose dalyvavo 16 autorių iš visos Lietuvos. Gausiausias  desantas atvyko iš Kauno: Aldona Ruseckaitė, Viktoras Rudžianskas, Tomas Vyšniauskas ir Rūta Vyžintaitė-Lajienė bei kiti autoriai: jonaviškis Ramūnas Čičelis, poetė iš Jiezno Kristina Poderytė, Eugenija Liumaitė iš Šiaulių, molėtiškis Robertas Pikčiūnas, kelmiškis Viktoras Gulbinas, svėdasiškė Rūta Suchadolskytė, švenčioniškis Algis Jakštas, druskininkietė Diana Paklonskaitė bei uteniškiai rašytojai Vytautas Kaziela, Regina Katinaitė-Lumpickienė ir Alvydas Katinas. Renginį vedė literatūros kritikai Tomas Vyšniauskas ir Ramūnas Čičelis. Muzikinius kūrinius atliko Kamilė Lapinaitė, Brigita Klimašauskaitė, Gabrielius Galiauskas ir jų vadovas, žinomas bardas Rimantas Sinica. Užbėgant įvykiams už akių reika pasakyti, kad visus susirinkusius ypač sužavėjo jaunimo trio.

Pradėdamas renginį iniciatyvos autorius Vytautas Kaziela sakė: „Pirmiausia noriu pasveikinti visus: almanacho autorius ir visus uteniškius, susirinkusius į šį renginį, nes žinau, kad esame vieni kitiems reikalingi. Tai unikalus projektas – kito panašaus nėra visoje Lietuvoje. Projektas, kuris siekia vienyti  tiek po visą Lietuvą išsibarsčiusius, tiek emigracijoje gyvenančius autorius. Noriu padėkoti ir naujajai rajono valdžiai, kuri suprato ir palaikė šį projektą. „Atokių stočių“ sambūrį žino visoje Lietuvoje. Trylika metų ne tik didelis laiko tarpas, tai jau ir tradicija. Šiais metais renginys skiriamas Aukštaitijos metams. Kalbėti apie almanachą lyg ir nenorėčiau, kai mūsų šį renginį veda du Lietuvos rašytojų sąjungos nariai, du kritikai, du puikūs poetai. Šių metų  almanachas ne tik didžiausias savo apimtimi (300 p.), plačiausias savo aprėptimi (nuo Utenos iki Ilinojaus valstijos, JAV), bet ir labai stiprus. Išskirti noriu tik du almanacho debiutantus , o jų almanache iš viso devyni. Džiaugiuosi molėtiškiu Robertu Pikčiūnu ir Akvile Ližaityte iš Šakių. Norisi tikėti, kad jie taps atradimu ne tik „Atokioms stotims“ bet ir literatūrai.“

Įteikta ir tryliktoji „Atokių stočių“ premija, kurią yra įsteigusi Utenos rajono savivaldybė. Utenos rajono meras Marijus Kaukėnas paskelbė, kad komisijos sprendimu šių metų „Atokių stočių“ premija atiteko pedagogei, literatūros kritikei ir poetei Kristinai Poderytei-Bačiulienei. Kartu su Utenos rajono meru Marijum Kaukėnu laureatę sveikino literatūrinės premijos skyrimo komisijos pirmininkas , rašytojas Alvydas Katinas.

„Atokių stočių“ ir www.utenis .lt inf