2024-04-23

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

Šviečiančioje skulptūroje baltų mitologinių vietų žemėlapis

Utenoje, Dauniškio ežero pakrantėje atsirado unikali skulptūra – šviečianti instaliacija „Link pasaulio ašies“, kurios autoriai – Utenos krašte gyvenantys ir kuriantys menininkai Kristina ir Povilas Šoriai, šiais metais tapę Lietuvos dailininkų  sąjungos nariais.  

Tamsiais smailiaviršūnių eglių siluetais aprėmintuose rombuose batikos technika pavaizduotas Utenos krašto mitologinių vietų žemėlapis ir baltų mitologijos simboliai. Žali, gelsvi ir rusvi jų atspalviai tekstilėje tarsi atspindi rudeniško Dauniškio parko augalijos spalvas. Į vakarus žvelgiančioje skulptūros pusėje išdėstyti Utenos rajono vakarinėje dalyje, į rytus – rytinėje dalyje esantys mitologiniai objektai ir jų pavadinimai:  šventos vietos, medžiai, akmenys, šaltiniai, ežerai. Tamsiu paros metu šviečianti skulptūra atrodo dar paslaptingiau ir, rodos, perteikia iš amžių glūdumos tebeskambančius mūsų protėvių baltiškos praeities atgarsius, skatina domėtis Utenos krašto kultūros paveldu. 

Šio įdomaus kūrinio „Link pasaulio ašies“ pristatyme dalyvavo jo autoriai – tekstilininkė K. Šorienė ir architektas, skulptorius P. Šorys, jų artimieji ir bendraminčiai, istorija besidomintys uteniškiai. Sutartinių giedotojų grupė „Sėdauta“ dainavo senąsias lietuvių  tradicijas menančias sutartines. K. Šorienė pasidalino šviečiančios skulptūros sumanymo idėja, papasakojo apie savo kūrybą ir batikos technikos ypatumus. Nuskambėjus bendrai sutartinei  renginio dalyviai kartu su žygio vadovu Tadu Baltakiu iškeliavo į pažintinį žygį pėsčiomis iki vieno iš mitologinių  objektų, pažymėtų šioje instaliacijoje – „Laumių stalo“ akmens, kuris slepiasi netoli Nolėnų piliakalnio, Davilos upelio slėnyje.

atokiosstotys.lt inf.