Utenoje, Dauniškio ežero pakrantėje atsirado unikali skulptūra – šviečianti instaliacija „Link pasaulio ašies“, kurios autoriai – Utenos krašte gyvenantys ir kuriantys menininkai Kristina ir Povilas Šoriai, šiais metais tapę Lietuvos dailininkų sąjungos nariais.
Tamsiais smailiaviršūnių eglių siluetais aprėmintuose rombuose batikos technika pavaizduotas Utenos krašto mitologinių vietų žemėlapis ir baltų mitologijos simboliai. Žali, gelsvi ir rusvi jų atspalviai tekstilėje tarsi atspindi rudeniško Dauniškio parko augalijos spalvas. Į vakarus žvelgiančioje skulptūros pusėje išdėstyti Utenos rajono vakarinėje dalyje, į rytus – rytinėje dalyje esantys mitologiniai objektai ir jų pavadinimai: šventos vietos, medžiai, akmenys, šaltiniai, ežerai. Tamsiu paros metu šviečianti skulptūra atrodo dar paslaptingiau ir, rodos, perteikia iš amžių glūdumos tebeskambančius mūsų protėvių baltiškos praeities atgarsius, skatina domėtis Utenos krašto kultūros paveldu.
Šio įdomaus kūrinio „Link pasaulio ašies“ pristatyme dalyvavo jo autoriai – tekstilininkė K. Šorienė ir architektas, skulptorius P. Šorys, jų artimieji ir bendraminčiai, istorija besidomintys uteniškiai. Sutartinių giedotojų grupė „Sėdauta“ dainavo senąsias lietuvių tradicijas menančias sutartines. K. Šorienė pasidalino šviečiančios skulptūros sumanymo idėja, papasakojo apie savo kūrybą ir batikos technikos ypatumus. Nuskambėjus bendrai sutartinei renginio dalyviai kartu su žygio vadovu Tadu Baltakiu iškeliavo į pažintinį žygį pėsčiomis iki vieno iš mitologinių objektų, pažymėtų šioje instaliacijoje – „Laumių stalo“ akmens, kuris slepiasi netoli Nolėnų piliakalnio, Davilos upelio slėnyje.
atokiosstotys.lt inf.
Daugiau straipsnių
Gauti Vyriausybės kultūros ir meno premijas pretenduoja 20 kūrėjų
Vilniaus knygų mugei – 25: tai, ko nežinojote apie metų literatūrinį renginį
Skelbiami XV Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio nominantai