2024-07-25

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

Ignalinoje – antroji kūrybinė rezidencija

Vidos Navikienės kurtas logotipas.Rugsėjo 16–23 dienomis Ignalinoje svečiavosi kūrėjai iš visos Lietuvos. Čia vyko jau antroji menininkų rezidencija „Kūrėjų rugsėjis“. Pirmoji, tarptautinė, rezidencija „Po Ignalinos dangumi“ nubangavo birželio 25–liepos 2 dienomis, o ankstyvą rudenį pasidalyti kūrybinėmis patirtimis į ežerų miestą atvyko dar 10 menininkų.


„Ko tikimės iš antrosios rezidencijos? Visų pirma, kad pas mus atvykstantys kūrėjai ir kūrėjos jaustųsi patogiai, kad būtų jiems įdomu, kad dienos, o gal ir naktys lėktų kūrybingai. Dailininkai surengs parodą Ignalinos viešojoje bibliotekoje, literatai pakvies į literatūrinius skaitymus bei pokalbius ,,Saulėtekio“ sodyboje – savo laikinuose namuose, prieš tai aplankę Kazitiškio ir Ceikinių bendruomenes“, – taip rezidenciją anksčiau yra pristatę jos sumanytojai – ignaliniečiai menininkai Gintarė Adomaitytė ir Marius Kraptavičius, VšĮ „Meno bangos“ įkūrėjai.


Rezidencijoje „Kūrėjų rugsėjis“ dalyvavo dailininkai Alvydas Stauskas, Algis Gaižauskas, Vida Navikienė, Renata Kostia, tautodailininkė Vijoleta Vanagienė, rašytojai, poetai, vertėjai Birutė Jonuškaitė, Irena Aleksaitė, Juozas Žitkauskas, Rasa Milerytė, Rimantas Vanagas.


Rezidencijos metu dailininkų sukurti darbai eksponuojami Ignalinos viešojoje bibliotekoje. Atradimų erdvėje eksponuojami Alvydo Stausko, Algirdo Gaižausko ir Renatos Kostios tapybos darbai, o skaitykloje – Vijoletos Vanagienės juostele siuvinėti darbai ir Vidos Navikienės kurti logotipai.


Birutės Jonuškaitės ir Irenos Aleksaitės išversti tekstai bei Juozo Žitkausko, Rasos Milerytės ir Rimanto Vanago parašyti kūriniai bus publikuojami svetainėje www.menobangos.lt.


Rezidenciją ir jos renginius organizavo VšĮ „Meno bangos“, finansavo Lietuvos kultūros taryba.

atokiosstotys.lt.inf.