2024-04-20

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

Ant teatro stogo išdalinti „Teatrakmeniai“

Nuotraukos ©Miško MotėŠiemet, laikantis gražios tradicijos, Alytaus miesto teatre penktą kartą išdalinti „Teatrakmeniai“. Įprastai šie apdovanojimai įteikiami kovo 27-ąją, minint Tarptautinę teatro dieną, tačiau šiemet dėl karantino šventė įvyko kiek vėliau gegužės 15-ąją, minint Tarptautinę šeimos dieną.

„Pasirinkome Tarptautinę šeimos dieną, nes mes taip pat esame šeima, teatro šeima. O šeimos nariams karantinas nebaisus, nes mes visi užsikrėtę viena bacila – teatru. Jubiliejinis 30-asis sezonas mūsų teatrui, kaip ir visam pasauliui, buvo kitoks nei įprasta. Prasidėjęs daug žadančiu šūkiu „Vedu tave su meile. Teatras“ jis kvietė įsimylėti teatrą iš naujo, įsitraukti ir eiti teatro keliu drauge su mumis. Sezono atidarymo metu žavingos nuotakos ieškojo jaunikio – žiūrovo. O ten, kur baigiasi vestuvės, prasideda šeima , – kalbėjo teatro vadovė Inesa Pilvelytė. – Kilmingos šeimos karta iš kartos perduoda šeimos relikvijas – brangakmenius. Mūsų teatro šeima turi teatrakmenius, kiekvienais metais jais apdovanojami du labiausiai pasižymėję teatro darbuotojai. Šiemet ši apdovanojimų ir sezono uždarymo šventė vyko kiek kitaip.“

Pirmą kartą teatro istorijoje raudonas kilimas buvo nutiestas ant teatro stogo.

Šiemet, kaip ir kasmet, buvo įteikti du apdovanojimai. Jie skiriami už meninius kūrybinius pasiekimus ar kitą svarų indėlį į teatro gyvenimą įnešantį darbą. Laimėtojus išrinko speciali komisija, vadovaudamasi apdovanojimų nuostatais.

Šių metų „Teatrakmeniai“, kuriuos sukūrė kalvis Andrius Liaukus ir jo pagalbininkas Tomas Stravinskas, įteikti Vidai Grišmanauskienei už sklandų teatro rinkodaros skyriaus darbo organizavimą, teatro veiklos viešinimą, jaunųjų kolegų mentorystę ir kūrybingą įsitraukimą į visas teatro veiklas bei Aliui Mikelioniui už aukštos meninės kokybės vizualizacijas spektakliams ir teatro renginiams, už profesionaliai kuriamą vizualią teatro sklaidą.

Kasmet „Teatrakmenius “ kuria vis kitas menininkas, tad jie labai skirtingi.

Nugalėtojams „Teatrakmenius“ įteikė 2019 m. laimėtojai – aktorius Vaidas Praspaliauskas ir Alytaus miesto teatro vyriausioji buhalterė Dalė Levulienė, kurių apdovanojimus sukūrė jaunas menininkas skulptorius Matas Janušonis.

Šių metų laureatai.

2018 m. Mindaugo Jakučionio kurti apdovanojimai įteikti aktorei Eglei Juškaitei ir direktorės pavaduotojui Tomui Kunčinui. Specialus apdovanojimas įteiktas Alytaus miesto teatro direktorei Inesai Pilvelytei už visą kartu su  teatru nueitą kelią.


2017 m. skulptoriaus Audriaus Janušonio autoriniai kūriniai įteikti režisierei ir aktorių trupės vadovei Andrai Kavaliauskaitei bei tuometinei Alytaus miesto  teatro direktorės pavaduotojai Laurai Našlėnaitei.


2016 m.  skulptoriaus Manto Kazakevičiaus sukurti darbai buvo įteikti aktoriui, režisieriui Jonui Gaižauskui ir šviesų operatoriui Vytautui Skruibiui.


Šių metų apdovanojimai, po įteikimo ceremonijos, papildys teatro didžiojoje galerijoje įkurtą „Teatrakmenių” sieną.

Alytaus miesto teatro inf.