2024-04-20

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

Nauja Jolantos Sereikaitės knyga: už kiekvieno reginio – paslaptis

Viršelio fragmentas.


Neseniai leidykla „Kauko laiptai“ išleido Jolantos Sereikaitės eilėraščių knygą „Mėlynos musmirės“. Tai trečioji autorės knyga. Knygoje skaitytojas atras daugybę aliuzijų tiek į Vakarų, tiek ir į Rytų kultūrinius kontekstus. Santykis su pasauliu šioje poezijoje skleidžiasi per jautrų ir įdėmų žvilgsnį: subjektė grožisi jo nevientisumu, paslaptingumu ir ryškumu, o patiriamos tikrovės ženklai atveria ir pačios stebėtojos gilesnius savasties klodus.

Literatūros kritikė Ieva Rudžianskaitė sakė, kad šioje knygoje nemažai nuorodų į Bibliją, antikinę mitologiją, japonų estetiką.
„Eilėraščių subjektė yra stebėtoja, teigianti, kad „nieko tikro nėra“, tačiau ieško savęs „sekundžių dilgėlėse“. Spalvinga patirčių įvairovė šioje knygoje, viena vertus, atspindi mūsų tikrovę, kita vertus, siūlo kitonišką, lyg dekoracijomis apipintą pasaulio stebėjimo būdą, kuriame susipina išorinis vyksmas ir vidinės jausenos. Autorė kurdama patrauklų, grožiu spinduliuojantį poetinį reginį primena, kad už kiekvieno reginio gali būti dar kažkas daugiau, ką turėtų atrasti skaitytojas ar interpretatorius“, – teigė I. Rudžianskaitė, kviesdama atidžiai įsižiūrėti ne tik į eilėraščius, bet ir iliustracijoms panaudotus poetės grafikos darbus.
J. Sereikatės darbas panaudotas ir knygos viršeliui.

J. Sereikaitė gimė 1969 m. Kaune. 1988 m. baigė Kauno J. Naujalio meno mokyklą. 1994 m. – Vilniaus dailės akademiją, kur studijavo grafiką. Šiuo metu dalyvauja parodose, yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Išleistos knygos: „Atspindžių aikštė“: eilėraščiai, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2003; „Antrininkės“: romanas, leidykla „Versus Aureus“, 2010.

Knygos „Mėlynos musmirės“ redaktorius – Viktoras Rudžianskas.

Atokiosstotys.lt inf.