Lietuvos nacionalinio muziejaus parodų erdvė Istorijų namai ir Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) tęsia 2021 m. pradėtą literatūrinių pokalbių ciklą „Knyga ir kava“.
Nuo liepos 4 d. ketvirtadienio vakarais ciklo rengėjai kvies pasikalbėti apie šiuolaikinę literatūrą ir naujausias knygas. Šiemet pokalbiai vyks net aštuonis ketvirtadienius.
Renginių serija prasidės naujausios Kotrynos Zylės knygos „Mylimi kaulai“ (leidykla „Aukso žuvys“) pristatymu ir ekskursija po Istorijų namų etnografijos saugyklą. „Mylimi kaulai“ – moters, savo namų sekcijoje saugančios trijų vyrų kaulus, gyvenimo istorija. Atmosferiškame, maginės realybės prisodrintame kūrinyje susipina miegamųjų rajonų kasdienybė ir kaimo folkloras, o romano laikas nenusakomas, tariamas. Knygos pristatyme dalyvaus rašytoja Kotryna Zylė ir dailininkas Bernardas Burba, juos kalbins Viktorija Urbonaitė. Renginio lankytojai vieni pirmųjų turės galimybę įsigyti knygą ir gauti autografą.
Liepos 11 d. vyks susitikimas su kinotyrininku ir rašytoju Nariumi Kairiu bei jo esė knygos „Yura yura. 88 šventyklų kelias“ (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) pristatymą, kurį moderuos kino kritikė, kultūros apžvalgininkė Monika Gimbutaitė.
Net apie dvi knygas, dvi istorijas, du laikmečius, bet tą patį veržimąsi iš sistemos bus kalbama leidyklos „Slinktys“ renginyje, kuriame bus aptariama Bartošo Polonskio romanas „Robčikas“ ir Edmundo Janušaičio romanas „Čia esu aš“.
Leidykla „Lapas“ kvies pasikalbėti apie dvi šios vasaros naujienas – Kastyčio Sarnicko antrąjį romaną „Voyage Voyage“ ir Anatolijaus Kuznecovo knygą „Babyn Jaras“ (išvertė Zigmas Vitkus). K. Sarnickas lietuviams pažįstamas kaip Kastetas iš grupės „G&G Sindikatas“, jo debiutinis romanas „Turnė“ skaitytojus pavergė savo skaudžiai taikliu humoru. „Voyage Voyage“ – antrasis jo romanas, kuriame vėl sutinkame Guolį su Pigiu iš neegzistuojančios kultinės roko grupės „Alkūninis velenas“. „Babyn Jaras“ – jaudinanti paprastų žmonių, patyrusių sovietų valdymo, vėliau nacių okupacijos žiaurumą, kasdienybės ir bandymo išlikti kronika. Tai – ir istorinis dokumentas, ir nuotykinis romanas, ir berniuko brendimo Babyn Jaro šešėlyje istorija.
Ciklo rengėjai rugpjūtį pradėti kvies prisiminimais apie Mariją Gimbutienę – bus pristatyta Rasos Navickaitės knyga „Marija Gimbutienė. Archeologija, Didžiosios Deivės hipotezė, feminizmas“ (leidykla „Kitos knygos“), o sezoną baigti – kalbant apie naujausias leidyklos „Hubris“ knygas.
Laukia įdomus vasaros sezonas jaukiame Istorijų namų kieme. Literatūriniai pasimatymai prasidės 18 val., o prieš juos kviečiama aplankyti Istorijų namuose šiuo metu veikiančias parodas: „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“ (veiks iki rugpjūčio 18 d.) ir „Pasaulio dydžio Lietuva: mūsų migracijos istorija“ (veiks iki spalio). Informaciją apie renginius sekite Lietuvos leidėjų asociacijos socialiniuose tinkluose.
Renginius organizuoja LLA ir Lietuvos nacionalinio muziejaus parodų erdvė Istorijų namai, LLA veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Daugiau straipsnių
Švietimo mokslo ir sporto ministerija kviečia teikti kūrinius Vaikų literatūros premijai gauti
ŠIMTMEČIO PREMIJA – ILGAMETEI RAŠYTOJŲ KLUBO VADOVEI JANINAI RUTKAUSKIENEI
Laukiama kandidatų „Metų vertėjo krėslo“ 2024-ųjų metų premijai gauti