2024-04-20

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

Respublikinis dramaturgų konkursas kviečia

Ši vasara vienus lepina, kitus vargina savo karščiu, tačiau kūrybiniai sumanymai, tikimės, gimsta nepriklausomai nuo oro sąlygų. Lapkritį Alytaus miesto teatro planuojamas tradiciniu tapęs tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA žada nuspalvinti rudenį, o kartu su juo vykstantis respublikinis dramaturgų konkursas ir geriausių pjesių skaitymai jau šiandien kelia kūrybinį virpesį.

Mylinčius žodį kviečiame dalyvauti VII respublikiniame dramaturgų konkurse. Jame, remiantis konkurso nuostatais, gali dalyvauti visi norintys pristatyti ir pasidalinti savo kūryba. Konkursui galima teikti vienaveiksmes ar daugiaveiksmes pjeses, scenarijus ir kitus komedijos bei jai artimų žanrų dramos kūrinius. Autorius skatiname pateikti ne daugiau kaip 2 geriausius savo kūrinius. Dalintis žodžio galia kviečiami visi – turintys rašymo patirties ir pradedantieji. 

„Šis konkursas kasmet pristato naujus dramaturgų vardus, skatina kurti, tai galimybė būti įtrauktiems į gyvą, aktualų šiuolaikinio teatro reiškinį, išgyvenant sukrečiantį panardinimą į realybės autentiką ir šiuolaikinio gyvenimo prieštaringumą“, – yra sakiusi dramaturgų konkurso komisijos narė teatro kritikė Ingrida Ragelskienė.

Kasmet pateiktus darbus vertina komisija, kurioje dirba Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai, teatro kūrėjai, teatrologai, lituanistai. Vertinant darbus, išlaikomas konfidencialumas ir autorių anonimiškumas, tad komisijos nariai nežino, kieno kūrinį vertina.

Komisijai išrinkus penkis geriausius kūrinius, rengiamas skaitymų vakaras, kuriam intensyviai ruošiasi teatrų aktoriai, konkurso I–III vietos laimėtojams įteikiami apdovanojimai  – piniginės premijos. Publika renka jai labiausiai patikusį pjesės skaitymą ir įteikia publikos prizą. Šiemet, planuojama, baigiamasis dramaturgų konkurso vakaras vyks lapkričio 27 d.

VII respublikiniam dramaturgų konkursui skirtų darbų laukiama iki 2021 m. rugpjūčio mėn. 31 d.

    Tekstus PDF formatu siųsti el.paštu: info@alytausteatras.lt.

  • 1 PDF failas – be autoriaus vardo ir pavardės;
  • 1 PDF failas – su autoriaus vardu ir pavarde.

    1 spausdintą egzempliorių siųsti adresu: Rotušės a. 2, LT-62141 Alytus.

Dramaturgų konkurso nuostatus rasite čia: https://bit.ly/3B0LtLn

Konkurso kuratorė Alma Purvinytė, tel. +370 618 13911

Alytaus miesto teatro inf.