2024-04-20

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

Preiloje – unikalus knygų namelis


Nuo birželio mėnesio Preiloje veikia knygų namelis, kuriame bet kuriuo paros metu galima pasiimti ir čia palikti knygas. Tai trečiasis Neringoje pastatytas knygų namelis, sukurtas juodkrantiškio skulptoriaus Alberto Danilevičiaus. Pirmieji du simbolizuoja Nidos ir Juodkrantės švyturius, o pastarasis primena liūdną ir dramatišką užpustytų Kuršių nerijos kaimų istoriją.

Lauko bibliotekėlė pagaminta iš ąžuolo ir metalo. Tai namelis ant ratų, bylojantis apie priverstinį žmonių kraustymąsi iš vienos vietos į kitą. Taip 1843 metais Kuršių nerijoje atsirado naujas kaimas, pavadintas Preila – ją bėgdami nuo pustomo smėlio įkūrė Naujųjų Naglių gyventojai. Visai netoli – tik už 1,5 km nuo Preilos, stūkso užpustytą Karvaičių kaimą menanti Karvaičių kalva.

Šalia Preilos bibliotekos (istorinio buvusios mokyklos pastato) ir bendruomenės namų pastatytas knygų namelis vietos gyventojams ir turistams liudija Preilos tapatybę, žadina žmonių kultūrinę atmintį ir skatina skaityti.

Lauko bibliotekėlėje žmonės turi galimybę dalintis savo jau perskaitytomis knygomis. Bibliotekėlę prižiūri ir nuolat knygomis papildo Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos Preilos filialo darbuotoja.

„Neabejojame, kad preiliškiai ir kurorto svečiai įvertins Neringos viešosios bibliotekos iniciatyvą skatinti skaitymą ir didinti knygos prieinamumą. Preilos biblioteka yra labai vertinama kurorto svečių, į ją pasiimti knygų atvyksta ir pervalkiškiai. Nuo šiol visi ras knygų ir lauko bibliotekėlėje, kai bibliotekos darbo laikas bus pasibaigęs“, – sako Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė.

Neringos lauko bibliotekėlės yra įtrauktos į Pasaulinį nemokamų bibliotekėlių žemėlapį.

Neringos savivaldybės V. Miliūno viešosios bibliotekos inf.