2024-07-25

Atokios stotys

Kultūros ir meno svetainė

„Purpurinio vakaro“ organizatoriai apsisprendė: festivalis Anykščiuose rugpjūtį – įvyks!„Ilgai svarstėme ir tarėmės, bet sprendimą priėmėme – tradicija turi tęstis. Kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ Anykščiuose įvyks ir šiais metais. Jis bus kitoks, nei planavome, tačiau svarbiausia, kad ir vėl visi susirinksime Anykščiuose“, – sako festivalį organizuojančios viešosios įstaigos „Bardai LT“ direktorius Benas Jakštas.

Kultūros festivalyje „Purpurinis vakaras“, kuris prasidės rugpjūčio 20 dieną, šiais metais dalyvaus tik Lietuvos kūrėjai – pandemija pakoregavo organizatorių planus. „Nors esame priversti stipriai susiveržti diržus, iš tradicinių 11 festivalio renginių neišbraukėme nė vieno. Reaguodami į Vyriausybės rekomendacijas, peržiūrėjome programą, pakeitėme uždarų erdvių lokacijas, kad festivalio žiūrovai ir dalyviai galėtų jaustis saugiai“, – sako Benas Jakštas.

Planuoti purpurinius susitikimus Anykščiuose, kur rugpjūčio pabaigoje jau 13 kartą skambės garsiausių Lietuvos atlikėjų balsai ir muzika, apsigyvens poezija ir žvaigždės nuklos dangų virš Dainuvos slėnio, reikėtų jau dabar –  festivalis galės priimti tik ribotą žmonių skaičių. „Kad ir kaip gaila būtų, tai reiškia, kad ne visi norintys šiais metais galės džiaugtis muzika ir fantastiška mūsų festivalio atmosfera. Taip jau būna, kad visada laimi pirmieji“, – apgailestauja festivalio organizatorius Benas Jakštas. 

bardai.lt nuotrauka.

Kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ prasidės rugpjūčio 20 dieną tradiciniu koncertu „Dovana miestui“. Vėliau festivalio svečiai bus pakviesti į Vytauto Puidoko dokumentinio filmo „El Padre Medico“ peržiūrą ir susitikimą su jo kūrėjais, į parodos atidarymą bei poeto Antano A. Jonyno poezijos valandą. 

Tradiciniai Vidurnakčio poezijos skaitymai šiais metais vyks Anykščių kultūros centro fojė, čia aktorė Aldona Vilutytė skaitys poetės Daivos Čepauskaitės poeziją, muzikuos Andrius Zalieska-Zala.

Šeštadienį aktorius ir televizijos laidų vedėjas Dominykas Vaitiekūnas pristatys baigiamąjį Vytauto Kernagio vardo vaikų stovyklos koncertą. Jam pasibaigus, vaikams bus pristatyta kompaktinė plokštelė „Debesėlių pily“.

Iškart po koncerto kultūros centre laukia netikėta premjera – legendinės aktorės Kristinos Kazlauskaitės režisuota dviejų dalių komedija „Principas“. Joje pasirodys aktoriai Andrius Kaniava, Redita Dominaitytė ir Gediminas Storpirštis.

Gretos Pikutienės nuotrauka.

Rugpjūtį žiūrovų skaičius lauko renginiuose vis dar bus ribojamas, todėl vietoje dviejų didžiųjų koncertų Dainuvos slėnyje, vyks tik vienas – festivalio pabaigos koncertas. Penktadienio vakarą festivalio organizatoriai atiduos Linui Adomaičiui. Jo gyvo garso koncertas  vyks kiek netikėtoje erdvėje – „Anykščių vyno“ gamyklos vidiniame kiemelyje.

Dainuvos slėnyje festivalį užbaigs bardiškas vakaras su dainuojamosios poezijos klasikais. Specialius pasirodymus šiam koncertui ruošia grupė „Baltasis Kiras“ ir festivalyje debiutuosianti, internetą su savo vaizdo klipu išsprogdinusi merginų grupė iš Klaipėdos „Graži ir ta galinga“. Baigiamojo koncerto akcentas – dviejų maestro pasirodymas. Aktoriui, maestro Kostui  Smoriginui talkins dirigentas, maestro Vytautas Lukočius ir „Vilniaus sinfonietta“. Vakarą ves aktorius Andrius Bialobžeskis.

Kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ šiais metais vyks rugpjūčio 20-22 dienomis. Daugiau apie festivalio programą  svetainėje www.purpurinisvakaras.lt.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Parengė Laisvė Radzevičienė